Névnapok
Ma 2020. 9. 24, csütörtök, Gellért napja van.
Holnap Eufrozina napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Egy kis művészet...
Barátom a közel múltban gondolt egyet és itt hagyt
Írta: Berill
szept 06 : 10:20

Válasz: Teri blogja
mi van a tudatra ébredés után? https://www.youtube
Írta: Teri
jún 12 : 20:48

https://www.youtube.com/watch? v=iTWie6-5_ps
jún 12 : 20:21

köszönöm... még, még, még!!!!!!!
febr 21 : 12:08

Második verzió: „A minden ágán táncol szívem”
jan 22 : 21:33

Jó ez a csend! Ha nem lenne zaj, akkor fel sem tűn
jan 10 : 14:17

https://www.youtube.com/watch? v=k3pnJA2jyr4
Írta: Roby_T
jan 07 : 12:09

Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
máj 13 : 08:39

ha lenne, remélem felrakod ide :)
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Spiris kérdez-felelek
<< Előző téma | Következő téma >>   

Egység

Oldal:   <<        >>  
Szerző Üzenet
Nati
2011 febr 23 sze, 09:57

Regisztrált tag #290
Regisztrált: 2010 máj 26 sze, 06:43
Üzenetek: 115
Egy Isten VAN....
Te vagy egy cinikus ateista vagy, vagy megvilágosodtál..
Vissza az elejére
Stefi
2011 febr 23 sze, 01:02
VendégKedves Nati!

Bocsáss meg a kérdésért.

Mit jelent megvilágosodottnak lenni?
Hol található az Egy Isten?
Ha megírod, hogy szerinted hol található Isten, akkor én is megírom, hogy milyen a kapcsolatom vele.

Vissza az elejére
szinkronsuli
2011 febr 23 sze, 04:54
Regisztrált tag #294
Regisztrált: 2010 máj 30 v, 09:36
Üzenetek: 32
Hol van Isten, kérdezi itt valaki. Isten országa köztetek (bennetek) van, mondta Jézus. Milyen kapcsolatban vagy (valódi)magaddal?

Más: az un. tudomány és az un. tudósok, pedagógusok és általában az emberek 99,99..9 %-a valamilyen gondolatstruktúra, eszmerendszr, rögeszme, stb. rabja. Hogyan taníthatnák a szóban nem is nagyon magyarázhat EGYSÉGET?

Neked, nekünk kéne elkezdeni, illetve folytatni a 0,00000.0001 % munkáját. Nagyon kevesen vagyunk és mi sem tudjuk pontosan, hol tartunk ebben, mit tehetnénk. Nem?

Most olvastam újra Buddha életét. 2500 év alatt nagyot haladtunk. Visszafelé.

Eckhartunk korábban azt írta egyértelműen, hogy az emberiség új evolúciós ugrás előtt áll, és ez a lépés meg fog történni. Nem tudom figyeltétek-e, mostanában valahogy úgy mondta, remélhetőleg, vagy valószínűleg így lesz. Szóval, mintha már ő sem lenne biztos ebben.

Tahát nincs más ÚT, egyénileg a MOST ÖrÖkkévalóságába, Isten országába el lehet jutni, de vajon az emberiség meglépi-e ezt, hogyan, és mikor (nem MOST), azt most én nem látom.

Vagy rossz ez az egész fölvetés? Packázik az egóm?
Vissza az elejére
Stefi
2011 febr 23 sze, 08:14
VendégSziasztok

Szerintem az a fő gond, hogy túl erős a képzeletbeli Istenben való hit.
Egyszerűen az Isten szó használata életveszélyes.
Most néztem a híradót. Az emberek ölik egymást, mert nem ugyanabba a képzeletbeli Istenben hisznek.
A hívők életveszélyes emberek. A hitük miatt ölni képesek.
Ha valaki azt mondja, hogy Isten benne lakozik az is veszélyben van.
Mert van aki másként gondolja.

Míg nem tudunk az Egységünkről, olyanok vagyunk a Természet számára, mint a rákos sejtek az emberi testben.
Lehet szép dolgokról elmélkedni, de ha a jóemberek nem tesznek semmit az Egység tudatosításáért akkor idő előtt...

Vissza az elejére
András
2011 febr 23 sze, 09:40

Regisztrált tag #29
Regisztrált: 2009 nov 19 cs, 09:24
Lakóhely: Jelenlét
Üzenetek: 251
"Eckhartunk korábban azt írta egyértelműen, hogy az emberiség új evolúciós ugrás előtt áll, és ez a lépés meg fog történni."

ez egy folyamat, ami már most is történik. ez a weboldal se létezne nélküle. az hogy kollektív szinten az egó mikor adja fel az csak "idő" kérdése. nyilván egyénileg sokkal hamarabb megy, amikor a meditáció(jelenlét) válik természetes állapotoddá.
persze a kollektív egó is védi magát. előfordulhat, hogy ledobnak pár atombombát. a testet megölhetik, de a lelket megölni nem lehet.

"Mát. 24.6
Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég.

Mát. 24.7
Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lesznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé.

Mát. 24.8
Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete."

"A lelket semmilyen fegyver nem képes feldarabolni,tűz nem égeti, víz nem nedvesítheti,és a szél sem száríthatja.Feloszthatatlan, megégethetetlen, és oldhatatlan.Mivel örök, bármilyen testbe beköltözhet,és bármilyen testet elhagyhat.Összetételénél fogva stabil,ezért tulajdonságai állandóak. Felfoghatatlan, mert minden anyagi tulajdonsággal szemben áll. Közönséges ésszel elképzelhetetlen. Változatlan. Ezért soha senki ne bánkódjon az örök antianyag (lélek) miatt."

"Tehát nincs más ÚT, egyénileg a MOST Örökkévalóságába, Isten országába el lehet jutni, de vajon az emberiség meglépi-e ezt, hogyan, és mikor (nem MOST), azt most én nem látom."

Ez a kérdés a jövőbe vezet, ami azt jelenti, hogy a fejedben élsz. Gyere ki a fejedből. Légy itt és most TOTÁLISAN.

"Ne meditálj, legyél!
Ne gondold, hogy vagy, legyél!
Ne gondolkozz a létről, vagy!"
Vissza az elejére
András
2011 febr 23 sze, 10:02

Regisztrált tag #29
"Csupán a híradót kell megnézni a televízióban, hogy megértsük, az őrület nem enyhült, hanem – immár a XXI. századba terjedően – folytatódik. Az emberi elme kollektív működészavarának egy másik oldala az a példátlan erőszak, ahogyan az emberek más életformákkal és magával a bolygóval bánnak: az oxigéntermelő erdők és egyéb növények, illetve állatok elpusztítása; az állatokkal szemben elkövetett kegyetlen bánásmód a húsgyárakban; valamint a folyók, az óceánok és a levegő megmérgezése. Kapzsiságtól hajtva, nem tudva az egésszel való összekapcsolódottságukról, az emberek továbbra is úgy viselkednek, hogy az – ha így marad – csak saját pusztulásukhoz vezethet."

amúgy miért néznek az emberek híradót? azt csak az egót táplálja. félsz, hogy lemaradsz valamiről? valami fontos hírről? de a hír az múlt. az élet meg a jelen. hogyan tudnál lemaradni bármiről is? akkor maradsz le, ha megnézed a híradót.

"Ne meditálj, legyél!
Vissza az elejére
hajni19840203
2011 febr 23 sze, 11:39

Regisztrált tag #36
Regisztrált: 2009 nov 25 sze, 10:13
Üzenetek: 195
András, te aztán jártas vagy a bibliában De ugye nem minden ember éli át ezt az óriási szenvedést?!? Lesznek olyanok akik ezt az időszakot megússzák szenvedés nélkül? Mert nekem igazából nem túl sok kedvem van mindezen szörnyűségek átélésére. Szeretném most igényemet jelezni Isten felé, hogy erre az időszakra helyezzen át valamelyik másik bolygóra ha lehetséges
Vissza az elejére
Stefi
2011 febr 24 cs, 03:17
VendégSzép, Új Világ
El tudsz képzelni egy olyan Világot, melyben minden élőlény békében él egymással? Ahol minden ember, minden pillanatban igazán Valódi Önmaga, és mindenki pontosan azt teszi, amiben igazán örömét leli, miközben engedi, hogy mások is ezt tegyék?
El tudsz képzelni egy olyan Világot, ahol mindenki valóban boldog, mert mindenki olyan, amilyen igazán lenni akar, azt teszi, amit tenni akar, és arra tesz szert, amire csak akar?
El tudsz képzelni egy olyan Világot, ahol minden emberi cél és tett arra irányul, hogy többet adjon vissza a Világnak, mint amennyit tőle elvesz? Egy olyan Világot, ahol bölcsen és beosztóan bánunk az erőforrásokkal, és összhangban élünk a természeti környezettel?
El tudsz képzelni egy olyan Világot, melyben mindenki szabadon fejezi ki Önmagát, ezáltal a Világ rendelkezésére bocsátva azt az értékes Ajándékot, amit csak Ő adhat a Világnak?

Én nem csak, hogy el tudom képzelni, de már számtalanszor el is képzeltem. És nem telik el nap, hogy ne képzelném el újra meg újra.

Ha Te is el tudsz képzelni egy ilyen Világot, akkor jó hírem van a számodra!
Ez a Világ már most is létezik, és közelebb van hozzád, hozzánk, mint gondolnád!

Képzeld el, hogy ez a Világ Itt és Most van!

Nem máshol és máskor teremti ezt meg valaki más! Mi teremthetjük meg magunknak, újra meg újra minden pillanatban, mint ahogy azt a Világot is megteremtettük, amiben az előző pillanatban éltünk.

Az alapvető gondolkodásmódunk meghatározza alapvető érzelmi állapotunkat és beállítódásunkat. Az alapvető érzelmi állapotunk és beállítódásunk meghatározza a tetteinket, tetteink pedig formálják, alakítják világunkat, minden áldott pillanatban.

Az a Világ, mely jelenleg körülvesz bennünket, nem más, mint az emberiség alapvető gondolkodásmódjának és érzelmi beállítódásának fizikai leképeződése. Mi teremtettük ilyenné, akár tetszik, akár nem!

De ugyanúgy, ahogy ilyenné alkottuk, meg is tudjuk változtatni! Mi, együtt összefogva, Itt és Most!

Ne várj másra!
Ne várj egy külső, felsőbb hatalomra, mely majd beavatkozik, vagy létrehoz egy új bolygót, melyre majd átköltözhetnek azok, akiknek a tudatossága azt megengedi!
Nincs ilyen külső, felsőbb hatalom! Nincs ilyen másik bolygó!

A hatalom, és ezzel a lehetőség, hogy átformáljuk a bolygót és egy Szép, Új Világot teremtsünk, a mi kezünkben van!

Tudom, sokan erre azt kérdezik, hogy mit tehetnek annak érdekében, hogy ez a Szép, Új Világ a Képzelet világából a fizikai valóságban is leképeződjön. Néhány ötlet, ami nekem eszembe jutott hirtelen, a számtalan közül:

Forrás: - LINK -

Vissza az elejére
András
2011 febr 24 cs, 05:41

Regisztrált tag #29
"De ugye nem minden ember éli át ezt az óriási szenvedést?!? Lesznek olyanok akik ezt az időszakot megússzák szenvedés nélkül?"

halhatatlan vagy. a szenvedést az azonosulás okozza.
félted a tested?

"Az egó akkor alakul ki, amikor valami olyasmivel azonosulsz, ami valójában nem vagy. Bárki is légy, semmi szükséged azonosulásra. Semmivel sem kell azonosulnod: már eleve az vagy, aki vagy. Tehát bármilyen azonosulásról is legyen szó, az azt jelenti, hogy valami mással azonosulsz - valamivel, ami nem vagy. Az ember azonosulhat a testével, az elméjével, de abban a pillanatban, amint ez megtörténik, elveszíti önmagát. Erről szól az egó. Így formálódik, így kristályosodik ki.
Az én valamivel való azonosulást, önmeghatározást jelent, ez pedig minden rabszolgaság kiindulópontja. Azonosulj bármivel, és börtönbe zárod magad - maga az azonosulás lesz a börtönöd. Ne azonosulj semmivel, maradj teljesen önmagad, és akkor megtapasztalhatod a szabadságot. Az egó a rabság, az egó-nélküliség pedig maga a szabadság."

"Ne meditálj, legyél!
Vissza az elejére
Stefi
2011 febr 24 cs, 07:50
VendégKedves András!

Látom elég jól ismered a Bibliát. Sajnos én már az elején elakadtam.
Tudnál segíteni?
Nem tudok túllépni a teremtés alapjain.

Isten, Ádám oldalbordájából teremtette Évát.
Eddig Ok
Ádámnak és Évának született két fiúk, Kain és Ábel.
OK
Kain megölte Ábelt.
Nem Ok
De hogyan szaporodtak tovább?
Ha született Ádám és Évának lányuk is, akkor hogyan szaporodtak tovább?
Ádám a lányát? Vagy Kain az anyját? Vagy Kain a testvérét?
Megköszönnöm, ha átsegítenél ezen az akadályon.

Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére