Névnapok
Ma 2020. 9. 23, szerda, Tekla napja van.
Holnap Gellért napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Egy kis művészet...
Barátom a közel múltban gondolt egyet és itt hagyt
Írta: Berill
szept 06 : 10:20

Válasz: Teri blogja
mi van a tudatra ébredés után? https://www.youtube
Írta: Teri
jún 12 : 20:48

https://www.youtube.com/watch? v=iTWie6-5_ps
jún 12 : 20:21

köszönöm... még, még, még!!!!!!!
febr 21 : 12:08

Második verzió: „A minden ágán táncol szívem”
jan 22 : 21:33

Jó ez a csend! Ha nem lenne zaj, akkor fel sem tűn
jan 10 : 14:17

https://www.youtube.com/watch? v=k3pnJA2jyr4
Írta: Roby_T
jan 07 : 12:09

Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
máj 13 : 08:39

ha lenne, remélem felrakod ide :)
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Spiris kérdez-felelek
<< Előző téma | Következő téma >>   

A mindennapi élet és a jelen

Oldal:       >>  
Szerző Üzenet
Napsüti
2010 júl 24 szo, 05:46 Nyomtatási nézet
Regisztrált tag #152
Regisztrált: 2010 febr 15 h, 09:08
Üzenetek: 37
Ezt az új topikoat azért indítom, mert tanulságosnak tartom, amikor valaki leírja, miket tapasztal, milyen nehézségeken jut túl, hogyan tud a jelenbe jutni/maradni a mindennapok során. Személy szerint nekem sokat segít, amikor olvasom, hogy Hajni, Nati, Berill, András hogyan tapasztalja meg a hétköznapok kihívásait, így gondolom, másnak is hasznos lenne.
Arról nem is beszélve, hogy ha leírjuk a gondjainkat és felismeréseinket, terapeutikus hatása lehet.

Kezdem én: korábban írtam egy konfliktusról a munkatársammal. Amikor éreztem, hogy megtaláltam a harmóniát magamban az esettel kapcsolatban, és azt is éreztem, hogy nem szeretném "megbeszélni", a kollegám felhívott és úgy beszélgettünk, mintha mi sem történt volna. Nem éreztem sem neheztelést, sem haragot, mint korábban.

Mostanában nagy változások vannak a munkahelyemen, mely során rá kellett ébrednem, hogy a féltékenység bizony kellemetlen érzés - nekem... hamarosan tovaszállt az érzés és őszintén örültem egy másik ember sikerének.

Veletek történt valami mostanában? Nati, hogy vagy?
Vissza az elejére
Nati
2010 júl 24 szo, 09:34

Regisztrált tag #290
Regisztrált: 2010 máj 26 sze, 06:43
Üzenetek: 115
Hello Napsüti! Sziasztok Mindnyájan!

Köszi kérdésedet! Nagyon jól
Elvégeztem a jobbagyféltekés rajz tanfolyamot, hatalmas sikerélménnyel és azóta mintha másképp látnám a dolgokat. Ahogy Tolle is irta, figyelj meg egy tárgyat, bármit add neki teljes figyelmet minden részletének, ne gondolkozz róla csak figyeld meg. Hát én figyeltem, de nem sokat láttam....eddig! Mert most valami kinyilt bennem, tényleg másképp látom a dolgokat, valahogy mélyebbnek, szebbnek, tökéletesebbnek, lenyűgözőbbnek és sokkal élőbbnek látok mindent. Percekig elmerülök bármilyen dolog szépségében, részletgazdagságában és közben tapasztalom a figyelő tudatosságomat is, béke, nyugalom és hála tölt el....fantasztikus érzés!
Elkezdtem jobban megérteni és szeretni az embereket. Valahogy esendőbbnek érzem őket, megnőtt bennem az együttérzés...(bár ritkán az extrém eseteknél kikattanok még néha), de egyre "jobb" emberekkel hoz össze a sors....vagyis pontosabban ami bent, az kint...:-)
Bármilyen szituációt más szemmel nézek, elsősorban azt keresem, mit tanulhatok ebből a helyzetből, illetve hogy ez az ember milyen tükröt mutat nekem... Totálisan felvállaltam a felelősséget mindenért, ami az életemben történik, teljesen megszűnt mások hibáztatása.

Hát röviden ennyi....csodálatos változások bennem és nagy nagy hála érzés, hogy ezt megtapasztalhatom, hogy kinyilhat a lelkem. Mostanában kezdtem el örülni, hogy élek....korábban ezt nem éreztem. És Nektek is örülök, bár sosem láttuk egymást, mégis szeretettel és nagy érdeklődéssel lépek be ide minden alkalommal, mintha haza jönnék....:-)

[ Módosítva 2010 júl 24 szo, 09:36 ]
Vissza az elejére
Nati
2010 júl 24 szo, 09:38

Regisztrált tag #290
Lenne egy kérdésem: a belső testre figyeléssel kapcsolatban. Nekem ez megy a legnehezebben...állandóan elterel az elmém a feladatról. Nem tudom az egész mezőt érezni, csak egy-egy testrészemben. Nektek ez a gyakorlat hogy megy? Nem tudom miért olyan "gyötrelmes" ez nekem...
Vissza az elejére
Napsüti
2010 júl 24 szo, 09:52
Regisztrált tag #152
Regisztrált: 2010 febr 15 h, 09:08
Üzenetek: 37
Szia Nati! Nagyon klassz, amiket írtál! Én is azt vettem észre, hogy apróságokat vettem észre a tanfolyam óta, a falevél sokszínű zöldjét, a fák erezetének fantasztikus mintázatát, a felhők rengeteg színárnyalatát.
Nagyon örülök, ahogy olvaslak, hogy ilyen sikeres volt a tanfolyam. Én időnként még a jobb agyféltekét stimuláló rajzot is rajzolgatom a levegőbe, az asztalra (tudod, a hurkosat)

A belső testre vonatkozóan: szerintem gyakorlás kérdése, ha észreveszed, hogy "elterelődsz", egyszerűen folytasd, ha egy testrészedben sikerül, az is jó, próbáld egy másikban is, és lassacskán menni fog.
Vissza az elejére
timeless
2010 júl 25 v, 09:08

Regisztrált: 2009 szept 03 cs, 07:11
Üzenetek: 72
Nati írta ...

Lenne egy kérdésem: a belső testre figyeléssel kapcsolatban. Nekem ez megy a legnehezebben...állandóan elterel az elmém a feladatról. Nem tudom az egész mezőt érezni, csak egy-egy testrészemben. Nektek ez a gyakorlat hogy megy? Nem tudom miért olyan "gyötrelmes" ez nekem...

"Egy másik egyszerű, ám igen hatékony módszer az életedben történő térteremtéshez szorosan kapcsolódik a lélegzéshez. Azt tapasztalod majd, hogy érezve a levegő finom be- és kiáramlását, valamint mellkasod és hasad emelkedését és süllyedését, a belső tested is tudatosul benned. Ezt követően átviheted figyelmedet a lélegzésről erre az egész testedben szétterjedten meglévő elevenségérzésre." - Eckhart Tolle

Ha a fenti írásom felébresztette a fájdalomtested, akkor itt a nagyszerű alkalom, hogy megfigyelhesd azt működés közben!
"A tudatosság, amely én vagyok, önmaga tudatára ébred. Íme a dualitás vége."
Vissza az elejére
lángragyúlt
2010 szept 08 sze, 02:15

Regisztrált tag #403
Regisztrált: 2010 szept 08 sze, 01:30
Lakóhely: Szeged
Üzenetek: 25
Sziasztok! Ma született új-föld-béli vagyok:-) Ragyogok! Reális és idealista is vagyok - 20 éve a spirituális utamon vagyok - kegyelemben égek...
Ma egy előadást állítottam össze - a hatalomról, amelynek szellemi aspektusait szeretném megvilágítani - ezért találtam meg újra Tollét - 6-7 éve az Ő tollából:-) is sok hasznos információt nyertem egyéniségem átdimenzionálásához - és a Most hatalma számomra már realitássá vált.
8 éve - hála az égnek és teremtő elmémnek stabil a munkahelyem, 4 éve csodálatos 2. házasságom van, fiam most kezdte az egyetemet, lánykám az érettségire készül, sok-sok lelki barátom színesíti napjaimat...
Ismerkedem az írásaitokkal - szellemiségetekkel, személyiségetek tapasztalásaival - figyellek Benneteket:-)

"Ne csak szavakban mutass barátságot, hanem ízzék szíved szerető kedvességgel mindenki iránt, akivel utadon találkozol." - Bahá'u'lláh
Vissza az elejére
Zoya
2010 okt 06 sze, 02:31
Regisztrált tag #437
Regisztrált: 2010 okt 05 k, 03:48
Üzenetek: 7
Sziasztok.

Nemrég akadtam erre a fórumra és olyan csodás írásokat olvastam itt, hogy úgy döntöttem regisztrálok. Maga a lélek már nagyon régóta érdekel, viszont Tollét most értem igazán, 2 éve olvastam a Most hatalmát, akkor nagyon rosszul éreztem magamat tőle, éreztem magamban a feszültséget amikor elolvastam, utána pedig a kezembe sem tudtam venni, bele sem tudtam olvasni annyira rossz érzés fogott el. Most viszont valami elkezdődött, rengeteg kérdésem van, figyelem magamat folyamatosan, próbálom magamat kívülről nézni, figyelem az elmémet és rengeteget szenvedek még mindig, néha már nem bírom és arra kérem a Jóistent, hogy halljak meg és szülessek újjá. Nektek végetért a szenvedés? A félelmet ti hogyan tudtátok feloldani? Sokszor azt érzem, hogy a fájdalomtestem mázsás súlyként nehezedik rám és próbál lenyomni.
Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Nati
2010 okt 06 sze, 06:12

Regisztrált tag #290
Szia Zoya!

Légy üdvözölve itt közöttünk!
Megkérdezhetem, hogy mi okoz neked nagy szenvedést? Mitől félsz?
Az első alkalommal, amikor kezedbe került Eckhart könyve, valószinűleg az egód reagált félelemmel és zavarodottsággal, nagyon erős lehetett még akkor.
Nálam is az első olvasás, sőt még a második után is úgy éreztem, ez lehetetlen, igy nem lehet élni, hogy állandóan figyeli magát az ember...aztán a 3.-nál megtörtént a csoda és minden igazságát felismertem, sőt ez lett életem fő mozgatója, mindennek a megvalósitása.

Válaszolva a kérdésedre, nem a szenvedés nem múlt el. Viszont a hozzáállásom teljesen más. Elfogadtam, hogy az ellentétek világában élünk és a "rossz" dolgok ugyanúgy hozzátartoznak az emberi formában való éléshez, mint a jó dolgok. A félelem és egyéb negativ érzelmek elfogadásával már meg tud szűnni a szenvedés érzése. Csak egy érzéssé redukálódik, amit ha hagysz létezni, átöleled akkor hamar elmúlik, átlakul. Az érzelmek vad lovak, jönnek-mennek. Akkor marad benned sokáig, ha nem engedted meg neki, hogy legyen, ha el akarsz menekülni előle. Minden rossz érzés megengedésével egót oldasz fel és közelebb kerülsz Istenhez. Ő ott van a rossz érzés másik oldalán....Csak engedd, hogy legyen, ne állj ellen!

Ma reggel úgy ébredtem, hogy lassacskán bekapcsolt a fájdalomtestem. Észrevettem, de nem időben, mert már a fejembe költözött és kezdte a táplálkozást a gondolataimon keresztül. Akkor rájöttem, itt van...pedig már elég régen nem aktiválódott. Hagytam, hadd legyen, elfogadtam teljesen és fel voltam rá készülve, hogy zavaros, szomorú és ideges gondolatokat fog produkálni. Rövid imában kértem Istent, segitsen elfogadnom a létét. Innentől kezdve rohamosan feloldódott és helyét átvette a béke és jókedv érzése.

Sőt, örültem neki hogy jött, mert igy legalább tudok gyakorolni! A fájdalomtested a legnagyobb tanitód. Tudom hogy sokszor nehéz és beleveszik az ember, de nem szabad feladni, sokat kell gyakorolni. Próbáld megengedni magadnak érezni a félelmedet, ne szaladj el előle. Nem fog megölni egy érzés sem!

Remélem tudtam segiteni, ha bármi kérdésed van, nyugodtan irj!
Szeretettel,
Nati
Vissza az elejére
playman
2010 okt 06 sze, 06:20
Regisztrált tag #433
Regisztrált: 2010 okt 02 szo, 11:52
Lakóhely: Miskolc
Üzenetek: 2
Szia Zoya!

Akinek az öngyilkosság gondolata felmerül, annak erős az egója.
Amikor olyan érzésed van, hogy meg akarsz halni (és ezt nem a síneken fekve gondolod), az egyben azt is jelenti, hogy már rosszabb nem lehet, hiszen eljutottál a mélypontra. Használd ki ezt az érzést, mert ez a nagy megszabadulás pillanata az egótól.
Kapcsold ki TELJESEN a gondolatodat, főleg a félelmedet, hagyd hogy bármi megtörténjen veled. Ekkor az egód mivel semmibe veszed mégjobban rákapcsol és ha eléggé túljátssza magát megsemmisül, ahogy ez Tollénél is bekövetkezett.
A te egód nagyon aktív, hiszen mikor Tolle könyvét a kezedbe vetted, megijedt hogy Őt az útmutatások szerint mellőzheted, ezért kellemetlen érzést társított a könyvhöz.
Mivel a kiteljesedésedet akadályozó palánk tetejéhez közelebb vagy mint annak lebontásához, dobd át magadat rajta, hogy mögéd kerüljön.

[ Módosítva 2010 okt 06 sze, 06:30 ]
Vissza az elejére
Zoya
2010 okt 06 sze, 07:21
Regisztrált tag #437
Regisztrált: 2010 okt 05 k, 03:48
Üzenetek: 7
Sziasztok.

Nagyon örültem, hogy ilyen gyorsan reagáltatok.
Volt olyan időszak az életemben, amikor félig tudatosan elértem egy eléggé tudatos állapotot, vagyis kívülről láttam magamat és az embereket, és azt éreztem, hogy elfogadom magamat és őket úgy ahogy vannak. Viszont jött egy olyan helyzet, (mégsem voltam annyira tudatos) amikor újra előjött az egóm, és óriási intenzitással, először úgy álltam a hozzá, hogy maximálisan elfogadom, egy ideig ment is, de egy idő után viszont bekapcsolt az egó és jó nagy pusztítást végzett. (úgy gondolom megvédett valamitől, ami nekem nem jó). Azóta viszont olyan szenvedéseket éltem meg, hogy néha már azt mondtam, hogy ezt már nem bírom tovább, kértem a jóistent, hogy gyógyítsa meg a lelkem és akkor került az utamba egy ember, aki adott egy könyvet(David Hawkins: A valódi én hatalma és az Erő kontra erő, aztán pedig újra elolvastam Tollét is, mindkettőt olvastam korábban, de akkor még nem értettem, most pedig úgy éreztem, hogy ezek nekem szólnak, mintha megválaszoltak volna rég bennem lévő kérdéseket.Rájöttem, hogy a szenvedéseimet az egóm okozza, és az állandóan föl föl jövő múltbéli negatív gondolatok, fájdalmak. Most kezdem őket figyelni, ami még nem annyira könnyű, sokszor érzem amikor bekapcsol, van amikor annyira fáj a "lelkem", hogy úgy érzem, hogy meg kell halni a régi énemnek és újjá kell szülessek, mert akkor fog megszületni aki tényleg én vagyok.
Vannak bennem egzisztenciális félelmek, jövőtől való félelem, ha figyelem őket egy ideig akkor eltűnnek kicsit, de még mindig visszatérnek.
Gyakorolnom kell, sokszor és sokat. Még rengeteg helyzetben érzem, hogy ott az egóm és aktivizálni akarja magát, ez napi szinten van, csak már észreveszem, pl. ma is valamiért nem figyeltem magamra és be is kapcsolt azonnal.
Köszönöm Nati, lesz kérdésem, úgy érzem tanulhatok tőletek.
Szép estét.
Vissza az elejére
Oldal:       >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére