Névnapok
Ma 2020. 8. 3, hétfő, Hermina napja van.
Holnap Domonkos napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Teri blogja
mi van a tudatra ébredés után? https://www.youtube
Írta: Teri
jún 12 : 20:48

https://www.youtube.com/watch? v=iTWie6-5_ps
jún 12 : 20:21

köszönöm... még, még, még!!!!!!!
febr 21 : 12:08

Válasz: Egy kis művészet...
Második verzió: „A minden ágán táncol szívem”
Írta: Berill
jan 22 : 21:33

Jó ez a csend! Ha nem lenne zaj, akkor fel sem tűn
jan 10 : 14:17

https://www.youtube.com/watch? v=k3pnJA2jyr4
Írta: Roby_T
jan 07 : 12:09

Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
máj 13 : 08:39

ha lenne, remélem felrakod ide :)
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Milyen félelem van benned ? Talán attól félsz, hog
márc 31 : 00:57

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Tapasztalásaink.
<< Előző téma | Következő téma >>   

Egojátékok vs. Jelenlét

Oldal:   <<        >>  
Szerző Üzenet
Teri
2014 márc 04 k, 12:03

Regisztrált tag #1555
Regisztrált: 2013 szept 05 cs, 10:26
Lakóhely: Pécs
Üzenetek: 1375
sry írta ...

Teri írta ...

Miért van, az hogy ha valaki eljutott valahová, elfelejti, hogy honnan indult?
Nem elég lerombolni valamit, újat kell építeni helyette, vagy virágot ültetni oda.

Mi más célja lehet a rombolásnak?

sokadszorra!
- LINK -

Mert csak ennyit tehetsz! Elfelejtetted? "Képzelgéseket a zúzdába..."
A fű nő magától...

Ahhha ... elfelejtettem. Pont ezt. Már megint.

aludtam rá egyet ...
amit írtál... elképesztő, hogy hova visz ... mint a jeges zuhany... de utána ...

úgy ahogy "senki" mondja "vicc az egész"

viszont (távol álljon tőlem, és semmi kedvem már vitatkozni, (mert pl. ha igazam is van, mi érek vele, meg ezen túl is) )

...szóval .... viszont... ez alapján... az "én racionális vagyok" az ugyanúgy képzelgés

NN, ne érts félre, nem rajtad nevetek, magamon

[ Módosítva 2014 márc 04 k, 04:19 ]

"Itt az idő, hogy észrevegyem: minden gondolatom egy illúzió! " (Horváth Mónika )Mikor felébredsz megszűnnek a kérdéseid, mert a felébredés az én hiánya és mindig csak az én keres.(Suhajda Zsolt)

Vissza az elejére
NN
2014 márc 04 k, 09:39
Regisztrált tag #1640
Regisztrált: 2014 febr 04 k, 08:11
Üzenetek: 32
Teri írta ...

sry írta ...

Teri írta ...

Nem elég lerombolni valamit, újat kell építeni helyette, vagy virágot ültetni oda.

sokadszorra!
- LINK -

A fű nő magától...

aludtam rá egyet ...
amit írtál... elképesztő, hogy hova visz ... mint a jeges zuhany... de utána ...

úgy ahogy senki mondja "vicc az egész"

viszont (távol álljon tőlem, és semmi kedvem már vitatkozni, (mert pl. ha igazam is van, mi érek vele, meg ezen túl is) )

...szóval .... viszont... ez alapján... az "én racionális vagyok" az ugyanúgy képzelgés

Egyetértek. A racionalitás is csak képzelgés. Ezért használtam a realista kifejezést.
Vissza az elejére
Teri
2014 márc 04 k, 10:20

Regisztrált tag #1555
NN írta ...

Teri írta ...

sry írta ...

Teri írta ...

sokadszorra!
- LINK -

A fű nő magától...

aludtam rá egyet ...

úgy ahogy senki mondja "vicc az egész"

Egyetértek. A racionalitás is csak képzelgés. Ezért használtam a realista kifejezést.

ok. akkor nem értettél félre

[ Módosítva 2014 márc 04 k, 07:59 ]

"Itt az idő, hogy észrevegyem: minden gondolatom egy illúzió! " (Horváth Mónika )Mikor felébredsz megszűnnek a kérdéseid, mert a felébredés az én hiánya és mindig csak az én keres.(Suhajda Zsolt)

Vissza az elejére
Yorick
2014 márc 04 k, 12:27

Regisztrált tag #1658
Regisztrált: 2014 febr 27 cs, 04:35
Üzenetek: 28
Kedves NN!

Úgy látom, valóban úgy véled, valami olyasmit cselekedtem, mondtam, ami számodra nem helyénvaló, s ezt megfelelően tudomásomra is hoztad. Értettem. Köszönöm.

Miért írtam az elején azt, amit?
Úgy vélem a szavak csak igen korlátozottan képesek információkat hordozni. Egy hangsor, amit hallasz, felfogsz csak az elmédben nyer valamilyen jelentést. A gond az, hogy akár a legegyszerűbb szavak jelentésmezeje is egyénenként eltérő. Egy bonyolultabb gondolatnál, közlésnél a konnotatív jelentések rétegei teljesen elfedhetik azt, amit a közlő valójában mondani akart. Ez egy meglehetősen régi felfedezés.

Amikor én a világról/valóságról szerzett benyomásaimat szeretném megosztani másokkal, olyan képeket, fogalmakat fogok használni, melyek az én asszociatív és konnotációs mezőmben a leginkább fedik azt a tartalmat, amit közvetíteni szeretnék. Ha a másik félben az enyémtől eltérő kép alakul ki a szavaim nyomán, máris félreértettük egymást, miközben látszólag egy nyelvet beszélünk és egy a célunk is.
Amikor beleolvastam Dyra és sry nyilvánosan zajló beszélgetésébe, úgy véltem hasonló helyzet alakult ki köztük. Mivel nem olyan rég ilyen szituációba keveredtem valakivel, úgy éreztem megoszthatom gondolataimat és véleményemet itt a fórumon.
Tényleg csapdának érzem, ha a meggyőzésre való törekvés közben, ráadásul egyértelműen segítő szándékkal, végül érezhető (legalábbis én érezni véltem) feszültség keletkezik. Ekkor, az én véleményem szerint, teljesen fölösleges dolgok történnek, amik öncélúak. Nos, első írásom erről szólt.
Én a Mi-t komolyan gondoltam. Nem tartom magam kivételnek.

Mégis kell erről beszélnünk, megfogalmazni, megpróbálni, mert lehet, hogy valaki olyasmit ír vagy mond, akár anélkül, hogy tudna róla, ami másnak segíthet. Azáltal, hogy olyan formákat keresek a formanélküliség megismeréséhez, amit más még nem talált meg, nem különlegessé tesz engem, nem kompetensebbé, hanem egyedivé. Mint bárki mást is. Rajtam keresztül is történik a változás s zajlik az élet. Így szolgálok.

Igazad van, lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű.

Csodálom azt a képességed, hogy milyen mértékig tudtál belém látni, s mennyire határozott ítélek születtek meg szavaidon keresztül velem kapcsolatban.

Oscar Wilde egyszer azt mondta: "Véleménye és végbélnyílása minden embernek van." Ha valaki bármelyiket közszemlére teszi, akkor tudomásul kell vennie, hogy reakciókat vált ki. Ez teljesen normális.

Tudnod kell, hogy amiket írtál rólam/nekem, azok számomra fontos tanulságot rejtettek, s kinyitottak néhány olyan kaput bennem, amik újabb lehetőségek számomra. Ezt köszönöm.

Az én igazságom nem a Te igazságod!
- LINK -
Vissza az elejére
NN
2014 márc 04 k, 11:40
Regisztrált tag #1640
Kedves Yorick

Részben egyet kell értenem, amit a szavak korlátozottságáról írsz.
A szavakat hangok, írottan betűk alkotják. Értelmük az elmében a megtanult módon hívódik elő. Ha nyers adatközlés lenne, ennél nem is kellene tovább kutatnunk.
Meghatározhatatlan, hogy miként, de mégis tud helyesen működni a kommunikáció még ezeken az akadályokon keresztül is.
A titka az lehet, hogy a figyelem a forma töredezett akadályai helyett a jelenlét mélységére irányulva lehetővé teszi a sokkal tisztább, intuitív közlést. Ebből pedig az intuitív észlelés is erősödik, mellékhatásként.

Utólag is örülök, hogy nem értettelek félre. A párbeszéd, amire első hozzászólásodat írtad, nem egók harca volt, csak az energia sajátságos megnyilvánulása két pólus között. Ezzel szerintem mindkét fél egyetért, de majd megcáfolnak, ha tévednék.

Az ego működését sokan félreértik. Feltárása, felismerése nagyon fontos, ebbe igazad van. Ott jön a csapda, hogy ennek a felismerésnek a birtokában túl is kell rajta lépni. Csak ego lát mindenki mást egonak. A hétköznapok példájával a szenvedő mindenben a szenvedését vagy szenvedésének okozóját látja. Ezen az illúzión csak úgy lehet túllépni, ha felismerjük valótlanságát ennek a látásmódnak.
A teljességet látom benned, mert én sem vagyok kevesebb. Teljességként hiheted magadat akár egonak is, de 'kívülről' is úgy látom, hogy az csak egy tévedés.
A mindennapokban, például egy közértben nem traktálnám ilyesmivel az embereket, mert joguk van azt az álmot élni, amilyet szeretnének. Ezen a fórumon viszont feltételezhetően azok kezdenek fórumozni, akiket a felébredés, megvilágosodás érdekel. Ebben próbáltam kicsit besegíteni.

A 'Mi' egy olyan fogalom, ami megtéveszthet. Sosincs más, csak az 'én', aki a többi 'én' egységével érzi magát azonosnak. Már ez az 'én' sem valós. Kivetített fogalom akar egységre lépni a többi kivetített fogalommal. Egy fogalmi káosz, mindez csak képzelet.

A te érdemed, hogy meg tudsz hallgatni! Köszönöm!

[ Módosítva 2014 márc 04 k, 11:46 ]
Vissza az elejére
Yorick
2014 márc 05 sze, 06:38

Regisztrált tag #1658
Regisztrált: 2014 febr 27 cs, 04:35
Üzenetek: 28
Kedves NN!

Érteni vélem, mire akarsz kilyukadni. Én nem ringatom magam abban az illúzióban, hogy magam mögött hagytam volna az egómat. Ha más nem, de az első gondolataim korábbi üzeneteid láttán, mindenképpen rácáfoltak volna erre.

Az egó alapját képező mechanizmusokat én eszközként definiálom, amiket most pillanatnyilag diszfunkcionálisan használunk, s így egóvá állhatnak össze. Keresem az utat, hogyan lehetne eredeti funkcióiban felhasználni. Eközben egyre gyakrabban veszem észre, mikor lép életbe ez a rendellenes működés. Sokszor persze utólag. De már az is valami. Amikor írok vagy beszélek a témáról az sokszor még kizárólag rólam szól. Egyfajta önértelmezés. Már látom, hogy el fog jönni az a pont, mikor mindezt kidobhatom, de még nem.

Figyelem alatt én azt az éberséget értem, amivel tetten lehet érni az ilyen helyzeteket.

Lehet, hogy az egész semmire való. Én azonban abban bízom, hogy át lehet hangolni az egót, s ennek megfelelően egyre inkább eredeti céljait fogja szolgálni.

Én azonban első sorban képekben gondolkodom, számomra a fogalmi sík sokkal kevésbé lényeges. Tehát mindez képben, vagy ha úgy tetszik facebook-ezoteria szinten :

A Valóságban élni sokszor kissé kényelmetlen. Olyan mint smirglivel törülközni. Nemcsak a vizet távolítja el, hanem a puha felszínt is. A személyiséged elkezd hasonlítani Schwarzeneggerre a Terminátor 1.-ben, főleg a vége felé, amikor már egyre több helyen bukkan fel a fémváz az élő szövet alól.

Néhány dologban működik a hasonlat. Az egó, éppúgy mint a Terminátor, valami művi keveréke az organikussal. Az egó a materiális és szellemi kevercse. Ez is, az is. A másik pedig az, hogy legyenek bármilyen intelligensek is, végtére csak gépek. Mechanikusak. Előre programozott reakciók tömegével próbálják megoldani a helyzeteket.

Elkezdtem kopni. Egyre többször bukkannak fel egóm, személyiségem kemény, civilizálatlan mélyrétegei. Már nem bosszankodom, hanem, igaz ritkábban, de nyersen, intenzíven dühöngök. Ez csak egy példa. Olyan dolgok fakadnak fel bennem, amik korábban mélyen be voltak bugyolálva szerepekbe, pózokba, neveltetésbe. El kell hogy mondjam, nem nagyon nyeri el tetszésemet az, ami kezd napvilágra kerülni.

Azt mondják az okosok, hogy ezek a jelenségek teljesen természetesek, és óvatosnak kell lenni. Hihetetlen mennyiségű fájdalom, félelem, frusztráció és feszültség szabadul el ilyenkor. (Lehetne még valamit “F”-fel írni?:) Ezek korábban elakadt, pangó életenergiák, amik keletkezésükkor elakadtak az egó gátjain, korlátain, s azóta se kiáramlani, se feloldódni nem tudtak. Az egó rengeteg energiát öl abba, hogy a maga teremtette problémát kezelni tudja. Többek között ezért nem képes figyelni a jelenre. Az már túl sok lenne.

Veszélyes állapot. A szabályok, konvenciók, mások ítélete egyre kevésbé köt, viszont még nem tudsz igazán összhangban lenni magaddal és a valósággal, így a feszültségek továbbra is megjelennek, viszont az egó csillapító ereje már alig érvényesül. Egy ösztönállat kezd megjelenni, akit nem fejlődött, hanem évekig rabszolgaként sínylődött, s most, hogy gyengülnek a láncok, őrülten elkezdi tépni azokat.

Osho erről mesél Nietzsche nyomán. Az emberi fejlődés három fázisa: a teve, az oroszlán és a gyermek.

Az oroszlán lép túl a szabályokon és rombol. Igaz közben teremt is. De nem véletlenül nevezik oroszlánnak. Talán ez az az állapot.

Igazából persze teljesen lényegtelenek az elnevezések. A lényeges a kötéltánc. Úgy gyengíteni tovább a kötéseket, hogy közben fokozatosan le tudd csillapítani a dühöngő ösztön énedet. Közben olyan dolgok fognak felszabadulni benned, amik nem véletlenül voltak elnyomva, s teljességgel összeegyeztethetetlenek jelenlegi énképeddel. Pl.:

NEM VAGY JÓ EMBER. CSAK EMBER.

Számomra ezt nehéz elfogadni. S tudjuk a valóság nehéz elfogadása vagy elutasítása feszültséget teremt, amit az egó elnyom, ha nincs meggyengítve. De meg van…

Jó, mi?

Nagyon kell

FIGYELNI!

Az én igazságom nem a Te igazságod!
- LINK -
Vissza az elejére
NN
2014 márc 05 sze, 01:39
Regisztrált tag #1640
Kedves Yorick

Helyes meglátásaid vannak az egoról, de arra ösztökélnélek, hogy ne ragadj meg ezen a szinten. Az ego felszámolását nem tudod megoldani, amíg magát, az ego gyökerét meg nem találod. Amikről írsz, azok csak az ágak, hajtások.
Másképp fogalmazva, az ego nem feloldható, amíg magadat egonak tartod. Ezt lehet, hogy hamarabb épp itt olvastam: "A probléma nem kezelhető azon a szinten, ahol az létrejött".

A valóság csak addig riasztó vagy kényelmetlen, amíg attól különállónak tartod magadat. Ha felismered, a valóság te vagy a valóságban, akkor az előtte leküzdhetetlennek látott akadályok is lebonthatóvá tudnak válni, és akkor már eredményesebb az önmunka.

Semmi probléma a képekben gondolkodással, a képi megjelenítéssel. A közlés eszköze egyedi, ez így van rendjén. A facebook-ezoteria a közlés sekélyessége, - amikor a közlésben több teret kap a látvány, mint a tartalom.

Sajnos elfoglaltságaim miatt nem lesz időm mostanában a fórumozásra.
Ezért előre is elnézést kérek, ha nem válaszolnék.
Ajánlom Mooji videóit és könyvét. Bárki megértheti a mondanivalóját, nagyon világosan és érthetően fogalmazza meg ezeket a dolgokat, amiket én is próbáltam közvetíteni.

Mindenkinek további sok sikert!

nn

[ Módosítva 2014 márc 05 sze, 01:42 ]
Vissza az elejére
Teri
2014 márc 05 sze, 04:06

Regisztrált tag #1555
Szia NN ! Namaste!

[ Módosítva 2014 márc 05 sze, 05:00 ]

Vissza az elejére
Dyra
2014 márc 05 sze, 09:34

Regisztrált tag #1169
Regisztrált: 2012 máj 06 v, 07:59
Lakóhely: Eger
Üzenetek: 973
Egy végső következtetést sikerült megszülnöm így spirituális utazásom végére.
Kamu minden. Senki nem tud semmit. Amit beszél az csak egy szubjektív nézőpontja a világnak. Amikor tanítja még rá is akarja erőltetni a tudását másra. Persze az indok az, hogy a jó cél vezérli, de inkább a saját egója. Könnyebb neki ha más is ugyanazt gondolja és hiszi mint amit ő. Ez az álláspont egyszerűen kikezdhetetlen. Nem találom a gyenge pontját. Ebbe magad is bele értheted, hiszen magadnak is hazudsz folyamatosan. Nem tudod a világot tisztán szemlélni. Nem küzdök tovább ezzel a sok baromsággal, élni kell mert muszáj. Végig csinálom mert nincs más választásom. Aztán megpróbálom élvezni. Ennyi az én történetem Teri bocs ha bunkó voltam. Ne haragudj rám! Majd időként benézek mert érdekel mi lesz veletek, szóval leszek majd azért

"Egy fa alatt ül a mester és a tanítványa. A mester 17 éves. A tanítványa 70 éves. A mester tanítása abból áll, hogy hallgat. A tanítvány hallgatja a mester hallgatását, és minden kétsége eloszlik."
Vissza az elejére
Teri
2014 márc 06 cs, 12:15

Regisztrált tag #1555
Tudod-e, miért nem ért a vadgalamb a fészekcsináláshoz, miért rak olyan hitvány fészket, mely csak néhány szál száraz ágból van összetákolva?

Elmondom én.

A vadgalamb a szarkát kérte meg, hogy tanítsa meg őt a fészekrakásra, mert ebben a szarka igen nagy mester, s olyan fészket tud csinálni, hogy ahhoz a héja, ölyv hozzá nem fér. A szarka szívesen elvállalta a tanítást, s fészekrakás közben, míg egy-egy gallyat helyére illesztett, mindig mondogatta a maga módján:

- Csak így, csak így! Csak így, csak így!

A vadgalamb erre mindig azt felelte:

- Túdom, túdom, túdom!

A szarka elhallgatta azt egy darabig, de utoljára megharagudott.

- Ha tudod, csináld! - s otthagyta a fészket fele munkájában.

A vadgalamb aztán azóta sem tudott ebből a mesterségből többet megtanulni.

Szia Dyra, a régi és az új Teri teljesen ugyanaz:

Ami megváltozott: nem zavar, hogy nem tudok semmit

Ahogy mondod: SENKI NEM TUD SEMMIT - ebbe remélem magadat is beleértetted

ÉS EZ AZ IGAZSÁG
ÉS EZ SOHA NEM FOG MEGVÁLTOZNI

Namaste Dyra!

"Vicc ez az egész!" (By "senki")

:

utóirat: azt hiszem ezt hívják "spirituális sokk"- nak (majd kijavít valaki, ha tévedek)

és ez egy jó kezdet!!!!

[ Módosítva 2014 márc 06 cs, 12:59 ]

Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére