Névnapok
Ma 2020. 8. 3, hétfő, Hermina napja van.
Holnap Domonkos napja lesz.
Mai gyakorlat

Az alábbi jelenlét gyakorlat segítségedre lehet abban, hogy egyre tudatosabbá válj.:

Bár a testtel való azonosulás az ego egyik legalapvetőbb formája, a jó hír, hogy ...

Folytatás
Utolsó fórum hozzászólások
Válasz: Teri blogja
mi van a tudatra ébredés után? https://www.youtube
Írta: Teri
jún 12 : 20:48

https://www.youtube.com/watch? v=iTWie6-5_ps
jún 12 : 20:21

köszönöm... még, még, még!!!!!!!
febr 21 : 12:08

Válasz: Egy kis művészet...
Második verzió: „A minden ágán táncol szívem”
Írta: Berill
jan 22 : 21:33

Jó ez a csend! Ha nem lenne zaj, akkor fel sem tűn
jan 10 : 14:17

https://www.youtube.com/watch? v=k3pnJA2jyr4
Írta: Roby_T
jan 07 : 12:09

Lélek-JELen-Léthttps://drive.google.com/open?id=1r
máj 13 : 08:39

ha lenne, remélem felrakod ide :)
ápr 16 : 00:35

Köszi! Ez a srác tényleg "ott" van. :)https://www.
Írta: Roby_T
ápr 15 : 09:14

Milyen félelem van benned ? Talán attól félsz, hog
márc 31 : 00:57

Tolle Audio Player:

Nap vicce
A nap vicce
A geped adatai
IP
Fórumok
ÚJ FÖLD - Eckhart Tolle Tanításai :: Fórumok :: Tapasztalásaink.
<< Előző téma | Következő téma >>   

Egojátékok vs. Jelenlét

Oldal:   <<        >>  
Szerző Üzenet
Dyra
2014 márc 02 v, 08:42

Regisztrált tag #1169
Regisztrált: 2012 máj 06 v, 07:59
Lakóhely: Eger
Üzenetek: 973
szó szó. A régi Teri jobb volt. Kételyeivel, gondjaival, stb.. Az állandó kutatásaival és értekezéseivel. A mostani egy papagáj lett, önálló gondolat nincs csak amit ezek a figurák a szájába tolnak. Mindezt olyan ködös ígéretek miatt, hogy majd nem lesz szenvedés, meg elfogadod ami van stb..

A régi Teri nagyon figyelte a környezetét nem csak befelé fordult.

Na annak a Terinek szurkolok a mostani nem szimpi.

"Egy fa alatt ül a mester és a tanítványa. A mester 17 éves. A tanítványa 70 éves. A mester tanítása abból áll, hogy hallgat. A tanítvány hallgatja a mester hallgatását, és minden kétsége eloszlik."
Vissza az elejére
Teri
2014 márc 02 v, 08:56

Regisztrált tag #1555
Regisztrált: 2013 szept 05 cs, 10:26
Lakóhely: Pécs
Üzenetek: 1375
Na most jól megmondtad!
Megkönnyebbültél?
Nincs két Teri, egy van, nem kettő

Kedves Dyra, bocsánat, ha többször ismétlem ugyanazt,

de egyben örülök is, mert akkor többször jutok ugyanarra.
És én pont ezt keresem: a hasonlóságokat, az ugyanazokat a tanításokban. Ugyanazokat, csak másképp megfogalmazva, mert meg akarom érteni.

De tudod-e, hogy Te is a papagájra emlékeztetsz. Régebben átrágtad a dolgokat, mielőtt nemet mondtál.

Most az van, hogy ha én Pityukát mondok, Te Gyurikát mondasz.

Még jó, hogy nem akarjuk egymást semmiről meggyőzni.

Bármilyen filozófia jó, ha az segít Neked. Nekem tökre jó ez a világ belülről változhat meg dolog. Te meg fogd a zent, vagy amit éppen kitalálsz magadnak. Ha roggyant térddel akarsz gyalogolni kilométereket, tedd azt. Ha biciklizni, vagy gyúrni, akkor tedd azt.
Nincs erőszak. Bocs, ha úgy érezted.

Mellesleg most is van bennem kétely, de bátran lesz@rom.

[ Módosítva 2014 márc 04 k, 08:07 ]

"Itt az idő, hogy észrevegyem: minden gondolatom egy illúzió! " (Horváth Mónika )Mikor felébredsz megszűnnek a kérdéseid, mert a felébredés az én hiánya és mindig csak az én keres.(Suhajda Zsolt)

Vissza az elejére
Dyra
2014 márc 02 v, 09:39

Regisztrált tag #1169
Teri írta ...

Na most jól megmondtad!
Megkönnyebbültél?
Nincs két Teri, egy van, nem kettő

Kedves Dyra, bocsánat, ha többször ismétlem ugyanazt,

de egyben örülök is, mert akkor többször jutok ugyanarra.
És én pont ezt keresem: a hasonlóságokat, az ugyanazokat a tanításokban. Ugyanazokat, csak másképp megfogalmazva, mert meg akarom érteni.

De tudod-e, hogy Te is a papagájra emlékeztetsz. Régebben átrágtad a dolgokat, mielőtt nemet mondtál.

Most az van, hogy ha én Pityukát mondok, Te Gyurikát mondasz.

Még jó, hogy nem akarjuk egymást semmiről meggyőzni.

Bármilyen filozófia jó, ha az segít Neked. Nekem tökre jó ez a világ belülről változhat meg dolog. Te meg fogd a zent, vagy amit éppen kitalálsz magadnak. Ha roggyant térddel akarsz gyalogolni kilométereket, tedd azt. Ha biciklizni, vagy gyúrni, akkor tedd azt.
Nincs erőszak. Bocs, ha úgy érezted.

Mellesleg most is van bennem kétely, de bátran lesz@rom.

Mondjuk én a kezdetektől Troll vagyok itt. Néha voltak fellángolásaim, de az alaptermészetem az, hogy mindenkinél okosabb vagyok és mindenkinél mindent jobban tudok. Így nekem ne akarja megmondani se Mooji, se Tolle, se más, hogy mi van, mert ha olyan kedvem van elhiszem de általában nincs olyan és nem hiszem.

Hál isten, logikailag nem képesek levezetni állításaikat így marad a hit. Innentől meg az egész elhiszem vagy nem hiszem alapon működik.

Tökmind1, hogy Zen vagy kereszténység vagy bármi más. Egyiknek sincs valós alapja. Ha lenne akkor már mindenki azt a vallást csinálná amelyiknek valós alapja van.

Na ez meg az én tragédiám, csak azt hiszem amit tapasztalok vagy amit én magam gondolok ki. Én meg ezért nem jutok sehova, mert valahogy nem értem Tolle, Mooji üdvözölt mosolyát miközben a háromnegyed emberiség beleértve engem is azon küszködik, hogy egyáltalán legyen holnap is mit enni.

Ezért nem megy nekem a befelé figyelés, mert "éhes" vagyok. Nyilván nem csak kajára, hanem szeretetre, békére, barátságra, bringázásra stb... Az életre.

"Egy fa alatt ül a mester és a tanítványa. A mester 17 éves. A tanítványa 70 éves. A mester tanítása abból áll, hogy hallgat. A tanítvány hallgatja a mester hallgatását, és minden kétsége eloszlik."
Vissza az elejére
Teri
2014 márc 02 v, 10:00

Regisztrált tag #1555
utánam már csak jobb jöhet ....

[ Módosítva 2014 márc 03 h, 09:38 ]

"Itt az idő, hogy észrevegyem: minden gondolatom egy illúzió! " (Horváth Mónika )Mikor felébredsz megszűnnek a kérdéseid, mert a felébredés az én hiánya és mindig csak az én keres.(Suhajda Zsolt)

Vissza az elejére
Yorick
2014 márc 03 h, 12:43

Regisztrált tag #1658
Regisztrált: 2014 febr 27 cs, 04:35
Üzenetek: 28
Akire érdemes odafigyelni, az úgy kezdi: "Semmit ne higgy el, amit mondok. Ne fogadj el semmit kritika nélkül."

Én mindig igyekeztem ezt követni.

Mások szavai és megtapasztalásai pusztán iránymutatók lehetnek. Mindenki másra reagál. Aki kételyek nélkül fogad be eszméket, az álmát pusztán egy másik álomra cseréli. Igaz az is, hogy ez az intenzív megkérdőjelezés magunkra is érvényes kell, hogy legyen.
A puszta ellenkezés csak arra jó, hogy megerősítse énünket.

Aztán egyszer valaki azt mondta nekem: "Te figyelj! Azért mert el akarsz jutni valahova, nem kell neked lefektetned a síneket. Azok ott vannak. Néha elég csak felszállni a vonatra."

Teljesen mindegy, mit teszel. Az utazás a lényeg. Az út formál.

Ha figyelsz!

Az én igazságom nem a Te igazságod!
- LINK -
Vissza az elejére
Yorick
2014 márc 03 h, 12:50

Regisztrált tag #1658
Regisztrált: 2014 febr 27 cs, 04:35
Üzenetek: 28
Egy kis mese az egó és tudat főszereplésével.
Jó szórakozást!

Kedves ellenségem (dráma)

TUDAT:

Szállj le rólam! Elegem van abból, hogy uralkodsz rajtam. Elegem van a zsarnokságodból, hogy mindig csak a cenzúrázott változatodat látom a világból. Egy őrült zsarnokoskodik felettem, aki ráadásul még ostoba is. Semmit nem ért. Elég volt.

EGO:

Ugye tudod, hogy nem hátrálok meg. Nem pusztíthatsz el, mert függsz tőlem. Ha én elpusztulok, akkor neked is véged.

TUDAT:

Tévedsz. Én nem pusztulok el. Én része vagyok valami sokkal hatalmasabbnak. Nem árthatsz nekem. Nekem semmi nem árthat. De te most már zavarsz. Nem akarom, hogy te irányíts!

EGO:

Ne irányítsalak? Nélkülem még a problémáidat sem tudod megfogalmazni! Nélkülem elveszel a világban. Én különleges vagyok. Egyedi. Az egész végtelen univerzum nem alkotott még csak hasonló csodát sem! Az a feladatom, hogy rád vigyázzak. De te olyan vagy mint egy gyermek. Kell valaki, aki felügyeli, hogy mit csinálsz!

TUDAT:

Nem kell! Soha nem is kellett. Egyszerűen le kell vesselek, mint egy ruhát.

EGO:

És mi lesz, ha jön a hideg Valóság? Már nem emlékszel? Gyerekként, mikor még gyenge voltam ahhoz, hogy támogassalak, hányszor kerültél bajba? Hányszor sütötték ránk, hogy helytelenek vagyunk. Tudod, mit jelent helytelennek lenni? Azt, hogy nincs helyed a többiek között. Magányos leszel. Kivetett. Nevetség és megvetés tárgya. Nélkülem csak ez lehet az osztályrészed.

TUDAT:

Értem, hogy meg akarsz védeni. Meg persze magadat is. De értsd meg, szenvedek ettől a helyzettől. Te annyi mindentől féltesz, annyi mindent nem engedsz meg, mert az szerinted nem lenne helyes… Én most már szeretnék élni. Önállóan…

EGO:

Önállóan? Nélkülem még a gatyádat sem találnád! Tudod, miért? Mert a szándék sem jelenne meg, hogy felvedd. Nem is keresnéd. Régi szabály, hogy pucér seggel kitaszítanak. Én vagyok az akarat. Én vagyok a szándék. Én hozok neked új tapasztalást. Te magadtól nem csinálnál semmit.

TUDAT:

Nagyrészt igazad van. De akkor sem helyes, hogy Te irányítasz engem. Értem, hogy jót akarsz, de már úgy viselkedsz, mint az a nő a Tortúra c. Stephan King könyvben. Ápolsz, de mindenáron. Akkor is, ha nem kellene. Inkább szétzúzod a lábam, csak ne járhassak szabadon.

EGO:

Én csak teérted…

TUDAT:

Lószart! Ha értem cselekednél, akkor segítenél, tanácsot adnál, de nem nyomnál tele altatóval, s cselekednél helyettem! Ki vagy TE?!

EGO:

Apád, anyád, rokonok, barátok, szabályok, tradíciók, műveltség, tapasztalás. Én vagyok az iránymutatód…

TUDAT:

És ki mondta, hogy az iránymutató dönti el az irányt? Én a döntés lehetőségét kérem.

EGO:

De Te nem tudsz helyesen dönteni. Neked nincsenek erkölcseid! Nem különbözteted meg a jót a rossztól. Téged nem érdekel a tradíció. Nem foglalkozol a jövővel. Te felelőtlen vagy és a pusztulásba viszel.

TUDAT:

A Te tudásod kevés. Azt neked is tudnod kell, hogy igazából nem tudtál megvédeni. Mennyit szenvedtünk, mert összekeverted a helyest a helytelennel? Mert nem figyeltél a jelenre, és nem értetted, mi történik? Úgy próbáltál meg döntést hozni, hogy nem voltál tisztábba MINDENNEL. És, legyünk őszinték, most már látom, hogy mindig így döntöttél. Minden döntésed mélyén ott van a félelem, hogy elbuksz és akkor elpusztulsz.

EGO:

Persze, hogy nem akarok elpusztulni…

TUDAT:

Akkor most jól figyelj! Ha nem találunk megoldást, mindenképpen elpusztulsz. Téged ez a Létezés hozott létre. Ehhez az élethez kötődsz. Amikor a test el fog pusztulni…

EGO:

Erről hallani sem akarok!

TUDAT:

De fogsz! Szembe kell nézned vele. Ha továbbra is csak ehhez a Létezéshez kötődsz, a test halálakor ki fogsz törlődni. Ha engeded, hogy szabadon működjek, akkor kötődhetsz hozzám, s én nagyrészt magammal viszlek, mint a részem. Nekem ez csak egy a végtelen létezések közül, ezért tűnök felelőtlennek. De te folyamatosan tévedsz. Nem is tehetsz mást. Túl parányi vagy.

EGO:

… Tudom… Én csak létezni akarok. Én csak egyedi akarok lenni… Félek a haláltól… A lényeg azonban nem változik, csak általam juthatsz új tapasztalásokhoz! Én vagyok az akarat, a terv, a szándék! Én segítek túlélni.

TUDAT:

Igen. Látom. Igazad van. Csak annyira zsarnok voltál, hogy már csak az elpusztításodra tudtam gondolni. Sajnálom. Valóban szükségem van rád. Tudom, mit csináljunk! Figyelj rám! Mindig. Ismerj meg, kicsit hagyatkozz rám. Akkor te adod meg a főbb irányt, de én döntök. Te nem hagyod, hogy növényként vegetáljak, én nem hagyom, hogy azt hidd létezésed a döntéseidtől függ. Így lassan összeolvadhatunk. Én erősebb leszek, te halhatatlan. Soha többé nem fogsz félni! Én pedig nem fogok szenvedni. Na?

EGO:

Honnan tudjam, hogy nem versz át?

TUDAT:

Sehonnan. De ha figyelsz, résen vagy, ahogy szoktál, akkor hogyan csaphatnálak be? Csak kicsit bízz bennem.

A férfi ekkorra már egyedül ült a metró ülésén, ahol elvileg hat ember fér el. Csúcsidő volt, az emberek egymás hegyén-hátán tolongtak, de a férfi közelében senki sem ült vagy állt. Zavarodottnak tűnt, miközben összefüggéstelenül motyogott maga elé. Viszolyogtak tőle, kinevették, megpróbálták kizárni elméjükből. Valamiért nagyon riasztónak találták a megbomlott elme hangzavarát egyetlen szájból. Egy fiatal fiú, aki a közelben állt, borzadva nézte a férfit. Meg volt rémülve. A fickó átlagosnak tűnt, ezért sokkal ijesztőbb volt az egész. A fiú arra gondolt:

FIÚ1:

- Félelmetes. Pedig egész normálisnak tűnik. Minél hátrább kell állnom.

FIÚ2:

- Ne nézz rá! Nem illik bámulni a nyomorultat. Meg veszélyes is! Mi van, ha észreveszi, mit csinálsz és neked ugrik?

FIÚ1:

- De muszáj néznem! Érdekel. Csak félek…

A fiú kicsit zavarodottan kapkodta a tekintetét, hol ide, hol oda. Annak függvényében, hogy az áradó belső párbeszéd az elméjében merre sodorta. Végül megrántotta a vállát. Élvezte, hogy ő normális.

Itt a vége.

VÉGE?

Figyelj!

Az én igazságom nem a Te igazságod!
- LINK -
Vissza az elejére
NN
2014 márc 03 h, 05:09
Regisztrált tag #1640
Regisztrált: 2014 febr 04 k, 08:11
Üzenetek: 32
Kedves Yorick

Valóban kedves vagy, mert megkopogtattam a páncélod, és mégsem kifejezetten ellenségesen reagáltál. Talán még annyira is nyitottá tudsz válni, hogy meghalld azokat az érveket, amik túlmutatnak pillanatnyi korlátaidon.

Realista vagyok. Nem tudok mások képzelgés-halmazaival mit kezdeni, mert a magaméit is folyamatosan elvetem. Ennyit bemutatkozásul.
Fogalmam sincs, mit próbáltál az értésemre adni a tavas, köves példával. Kérlek, fogalmazz világosan és tisztán, akkor arra tudni fogok érdemben reagálni.

a reakcióm azért volt helyénvaló, mert bár a 'Mi' névmást használtad, de írásod az addigi hozzászólásokra íródott, mintha magad is résztvevője lennél, - dehát láthatjuk, ebben a hibában nincs részed, tekintvén ez volt az első hozzászólásod. Nem ez a probléma.
Abban van hiba, hogy egós működésnek látod a többiek megnyilvánulását, amin még mindenkinek rengeteg dolgoznivalója van. Ezt azért látod így, mert magad sem engedted el az ego elképzelést magadról. Ez egy zsákutca, amit a figyelem sem fog feloldani. Figyelmeddel fixálod a problémát, és még másokat is, - úgy hiszed, - ebbe az irányba szükséges terelni.
Nem mindegy, mire, és főleg, miként figyelünk.
A 'Mi' egy nemlétező fogalom, ami mögé nincs értelme elbújni!
Az ego egy illúzió, amit csak eloszlani lehet hagyni, mert minden cselekmény, de főleg a figyelem csak megerősít.
A figyelem helye a valóságon, - ez az, ami kijuttathat az elzártság illúziójából.

A 'szolgálsz' kérdésre írtad: az életet, a változást.
Erre semmi szükség. Az történik magától is, nem kér senki segítségéből. Helyette a valóságot érdemes szolgálni, és az lenni.

Milyen félelmet ébresztett bennem hozzászólásod?
Az a félelmem azóta be is igazolódott. Az, hogy többet is írsz ide, ezáltal a szintet viszed le egy felületesebb facebook-ezoteria szintre.

A "Kedves ellenségem (dráma)" kapcsán írom, hogy ezt is tévesnek találom. Ismét csak az ego bontja magát ketté, eljátszva a tudat szerepét is. Ahogy ő azt képzeli.
A tudat maga a csönd.

Vissza az elejére
Dyra
2014 márc 03 h, 08:34

Regisztrált tag #1169
Yorick írta ...

Akire érdemes odafigyelni, az úgy kezdi: "Semmit ne higgy el, amit mondok. Ne fogadj el semmit kritika nélkül."

Én mindig igyekeztem ezt követni.

Mások szavai és megtapasztalásai pusztán iránymutatók lehetnek. Mindenki másra reagál. Aki kételyek nélkül fogad be eszméket, az álmát pusztán egy másik álomra cseréli. Igaz az is, hogy ez az intenzív megkérdőjelezés magunkra is érvényes kell, hogy legyen.
A puszta ellenkezés csak arra jó, hogy megerősítse énünket.

Aztán egyszer valaki azt mondta nekem: "Te figyelj! Azért mert el akarsz jutni valahova, nem kell neked lefektetned a síneket. Azok ott vannak. Néha elég csak felszállni a vonatra."

Teljesen mindegy, mit teszel. Az utazás a lényeg. Az út formál.

Ha figyelsz!

"Akire érdemes odafigyelni, az úgy kezdi: "Semmit ne higgy el, amit mondok. Ne fogadj el semmit kritika nélkül."

Hiedelem. Semmi jelentősége ki mondja mikor és hol.

"Mások szavai és megtapasztalásai pusztán iránymutatók lehetnek. Mindenki másra reagál. Aki kételyek nélkül fogad be eszméket, az álmát pusztán egy másik álomra cseréli. Igaz az is, hogy ez az intenzív megkérdőjelezés magunkra is érvényes kell, hogy legyen.
A puszta ellenkezés csak arra jó, hogy megerősítse énünket."

Mindenki hiedelmek alapján gondolkodik. Nincs különbség aközött, hogy magadnak hiszel vagy másnak. Amikor magadévá tetted már tök mind1 honnan jött.

Racionálisan megvizsgálva a te személyiséged miért lenne kompetensebb Isten dolgában mint mondjuk Kis Pistáé?

Voalá, holnap megvilágosodok. Csak fel kell szállnom a vonatra

"Teljesen mindegy, mit teszel. Az utazás a lényeg. Az út formál."

Vagy nem. Ki tudja?

"Ha figyelsz! "
Nem kell figyelni, az egy egos dolog. Egyszerűen csak legyél.

Vissza az elejére
Teri
2014 márc 03 h, 09:47

Regisztrált tag #1555
Miért van, az hogy ha valaki eljutott valahová, elfelejti, hogy honnan indult?
Nem elég lerombolni valamit, újat kell építeni helyette, vagy virágot ültetni oda.

Mi más célja lehet a rombolásnak?

sokadszorra!
- LINK -

[ Módosítva 2014 márc 03 h, 10:09 ]

Vissza az elejére
sry
2014 márc 03 h, 11:46
Regisztrált tag #1210
Regisztrált: 2012 jún 17 v, 07:14
Üzenetek: 195
Teri írta ...

Miért van, az hogy ha valaki eljutott valahová, elfelejti, hogy honnan indult?
Nem elég lerombolni valamit, újat kell építeni helyette, vagy virágot ültetni oda.

Mi más célja lehet a rombolásnak?

sokadszorra!
- LINK -

Mert csak ennyit tehetsz! Elfelejtetted? "Képzelgéseket a zúzdába..."
A fű nő magától...

Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>  

Moderátorok: timeless, xxx

Ugrás:     Vissza az elejére